13 styczeń 2022

Nauka tabliczki mnożenia bez wkuwania? To możliwe!

zdjęcie: Nauka tabliczki mnożenia bez wkuwania? To możliwe! / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Adrian Markowski w swojej najnowszej książce „Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy” udowadnia, że dzieci nie muszą bezrefleksyjnie wkuwać tabliczki mnożenia! Wystarczy, że ją… zrozumieją.Kłopoty z tabliczką mnożenia? Bez paniki! Po przeczytaniu tej książki miną jak zły sen. Dziecko nauczy się nie tylko, jak radzić sobie z tabliczką mnożenia, ale jak nie bać się matematyki, lubić ją i czerpać z niej radość.

Jest jeszcze jedna, dobra wiadomość: niczego nie będzie się uczyć na pamięć! Dla niektórych dzieci uczenie się tabliczki mnożenia na pamięć to prawdziwa męczarnia. Ta książka udowadnia, że zamiast wkuwać, można po prostu bawić się liczbami. Dzięki niej, jeśli tylko dziecko nie będzie mieć pewności, co do wyniku mnożenia, policzy go w pamięci – szybko i bez niczyjej pomocy. Co więcej, sztuczki, które pozna przy okazji, pomogą mu w przyszłości w nauce matematyki.

Potraktujcie tę książkę jak przygodę. Niech to będzie wyprawa po skarb. By go odnaleźć wystarczy odrobina ciekawości, cierpliwości i wyobraźni.

Wielkim plusem książki są zabawne ilustracje i prosty język. Książka nie tylko dla dzieci, ale również dla nas – dorosłych – jest źródłem ciekawych informacji i zupełnie nowego spojrzenia na tabliczkę mnożenia!

Adrian Markowski to pisarz i poeta, autor tomu opowiadań „Sąsiady” (zekranizowanego przez Grzegorza Królikiewicza), tomiku piosenek „Niebo nad Caryńską” oraz książek dla dzieci: „Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy”, „Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy”. Dziennikarz, redaktor i tłumacz, przez całe życie zawodowo związany ze słowem pisanym. Mieszka w Warszawie
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Białogard
2.8°C
wschód słońca: 07:59
zachód słońca: 15:34
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białogardzie