14 styczeń 2022

PŚ w skokach - w Zakopanem dużo muzyki i mocne wsparcie dla skoczków

zdjęcie: PŚ w skokach - w Zakopanem dużo muzyki i mocne wsparcie dla skoczków / fot. PAP
fot. PAP
"Podczas Pucharu Świata w Zakopanem będzie dużo energetyzującej muzyki i mocne wsparcie dla skoczków" - zapewnił PAP Michał "Mikee" Sieczko, który wraz z DJ Ucho zapewnia oprawę tych zawodów. W piątek na Wielkiej Krokwi odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, w sobotę konkurs drużynowy.
REKLAMA

Po roku przerwy na PŚ rozgrywany na Wielkiej Krokwi wracają kibice. Do sprzedaży przeznaczono wprawdzie tylko 6,5 tysiąca biletów, z około 22 tysięcy miejsc, którymi dysponuje ten obiekt, ale duet Crowd Supporters, który od 21. lat produkuje oprawę tej imprezy postanowił jeszcze mocniej pokazać radość na skoczni.

"Będzie czarodziejsko i bardzo energetycznie, bo będą towarzyszyć nam osobowości sceny muzycznej i wyjątkowe premiery. W sobotę gościem będzie najpopularniejszy polski producent muzyki elektronicznej na świecie, wybrany w roku 2021 najlepszym polskim DJ-em - Skytech. Po Fryderyku Chopinie, to właśnie Skytech jest najpopularniejszym polskim artystą muzycznym w Spotify" - przypomniał Sieczko.

Wraz z kibicami wykonany zostanie "Hands Up Land". "Czyli wspólna produkcja Mikee'go i Skytecha. Usłyszymy także mini set Skytecha złożony z jego największych hitów. A to zapewniam - nie wszystkie czarodziejskie elementy w sobotę".

Niedziela będzie dniem rock and rolla. "Na scenie pojawi się niezwykle energetyczny skład, czyli Storo z Piotrem Kupichą na wokalu. Ich kawałek +Dance on rock&roll+ zapowiada się na potężny przebój, a premiera videoclipu do tego numeru na YouTube nastąpi po tym, jak panowie zaprezentują ten numer w Zakopanem. Wyczarujemy kompletnie nowe - rockowe wcielenie Piotra Kupichy, a jeśli dodamy do tego ponad 2 metry polsko-francuskiej energii od Storo, to oznacza, że będzie wyjątkowo" - podkreślił producent imprezy.

Dodał, że polscy kibice PŚ znają doskonale, chociażby z hymnów tej imprezy, Doris - finalistkę The Voice of Poland. "Między innymi z zakopiańskiego stylu +Pozytywów+ czy +Króla Życia+. W niedzielę Mikee i Doris zaprezentują swój najnowszy singiel +Przytulanka+" - wyliczał Sieczko.

Zapewnił, że nie zabraknie piosenek, które wybrali sobie reprezentanci Polski do swoich skoków.

"Chociaż jak wiemy w stolicy polskich Tatr nie wystartuje Kamil Stoch, który w środę doznał kontuzji kostki, to postaramy się, aby zwłaszcza on, ale i wszyscy skoczkowie poczuli szczególne wsparcie w tych jakże trudnych pandemicznych czasach, które odbierają sportowcom kibiców, dając za to chociażby niezliczone testowanie i niepewność ich wyniku, przekładającą się na niepewność startów" - podkreślił.

W Zakopanem nie wystąpi także Dawid Kubacki, właśnie z powodu z pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Niepewny startu z powodu niejednoznaczności wyniku był też Jakub Wolny, jednak w piątek okazało się, że test wypadł negatywnie.

W związku z tym w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego wystartuje 11 Polaków. Będą to: Piotr Żyła, Wolny, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Stefan Hula, Kacper Juroszek i Jan Habdas.

Ten ostatni zastąpił w kadrze Stocha, który w środę na rozgrzewce przed treningiem na Wielkiej Krokwi doznał urazu stawu skokowego.

"Dla Piotrka przygotowaliśmy urodzinową niespodziankę, a dla pozostałych zapewnimy muzyczne dedykacje. Także reprezentanci pozostałych krajów uczestniczących w zawodach dostaną takie artystyczne wsparcie" - podsumował Sieczko.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/22 prowadzi z 891 pkt Japończyk Ryoyu Kobayashi , drugi jest Niemiec Karl Geiger (817) a trzeci Norweg Halvor Egner Granerud (693).

Stoch, najlepszy z Polaków z 216 pkt., zajmuje 16. miejsce, 21. jest Żyła, 36. Kubacki, 41. Wolny, 47. Wąsek, 54. Zniszczoł a 56. Stękała.

W ubiegłą niedzielę w konkursie drużynowym w Bischofshofen biało-czerwoni wywalczyli piąte miejsce i w klasyfikacji Pucharu Narodów z 917 punktami zajmują 6. lokatę. Prowadzą Austriacy (2646 pkt) przed Norwegami (2530) i Niemcami (2507).

Przed Polakami są jeszcze Japonia (2073) i Słowenia (1866).

Program zawodów PŚ w Zakopanem:

piątek, 14 stycznia:

15.30 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

sobota, 16 stycznia

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 17 stycznia

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

(PAP)

Autor: Joanna Chmiel

jch/ sab/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Białogard
3.1°C
wschód słońca: 07:59
zachód słońca: 15:34
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Białogardzie